TAYFUN ZAMAN

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) Genel Sekreteri

Turkish Integrity Center of Excellence (TICE) kurucu direktörü olan Tayfun Zaman, INmagazine Dergisi editörü ve ikisi B20 için olmak üzere 8 etik ve uyum rehberinin yazarıdır. Birleşmiş Milletler ve OECD’nin de aralarında bulunduğu uluslararası ve ulusal platformlarda iş etiği, itibar yönetimi yolsuzlukla mücadele programları ve yolsuzluğun gizli maliyeti alanlarında birçok konuşma yapmıştır.

Türkiye Özel Sektör Diyalog Platformu ve Özel Sektör Kolektif Eylem Merkezi’nin de kurucuları arasında olan Zaman, B20 Yolsuzlukla Mücadele Görev Gücü üyesi, B20 KOBİlerde yolsuzlukla mücadele ve B20 Gümrüklerde Yolsuzlukla Mücadele çalışma gruplarının eş-başkanıdır. OECD Orta Asya ve Doğu Avrupa Ülkeleri Yolsuzlukla Mücadele Ağı Danışma Kurulu Üyesi ve Global Ethics Network Bölgesel Program Direktörü olan Zaman, UNODC ve OECD kapsamındaki çeşitli yolsuzlukla mücadele, rüşvetin engellenmesi çalışma gruplarının da aktif üyesidir.

İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladığı orta öğreniminin ardından, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü bitirmiş, Copenhang Üniversitesi’nde Deniz Yatırımları ve Gemi İşletmeciliği eğitimi almış ve halen yüksek lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, İnsan Hakları Hukuku dalında sürdürmektedir.