RepMan Forum 2017’nin Ardından

RepMan Forum 2017

RepMan İtibar Araştırmaları Merkezinin düzenlediği forumların 6. sı 30 mart 2017 tarihinde İstanbul’da Maslak Orjin Plaza salonlarında gerçekleşti. 90 katılım kontenjanı olan forumu 109 kişi salonda izlerken 983 internet canlı yayın bağlantısı ile Türkiye’nin farklı yörelerinden de izlenme gerçekleşti.

Forumun bu yılki teması “Sürdürülebilirlik Politikalarının Kurum İtibarına Etkisi” idi.

RepMan Forum 2017 de iki özel oturum ile 2011 yılında aramızdan ayrılan ekolojik dönüşüm ve organik yaşamla ilgili Buğday hareketinin öncüsü Victor Ananias anıldı.

RepMan Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr. Haluk Gürgen (Bahçeşehir Üniversitesi)

Forum başkanlığını Repman İtibar Araştırmaları Merkezi Kurucu Danışma Kurulu üyesi Salim Kadıbeşegil yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi ve RepMan Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen açılış konuşmasında kültür, değerler ve sürdürülebilirlik ilişkisi çerçevesinde kurum itibarının yönetilmesi konusunu ele aldı. Açılış konuşmalarını ve Prof.Dr. Haluk Gürgen’in konuşmasını buradan izleyebilirsiniz.

RepMan Danışma Kurulu Üyesi Nuran Aksu (ZENNA Kurumsal Marka Araştırmaları)

İş dünyasının sürdürülebilirlik konularının toplumda nasıl karşılık bulduğuna ilişkin RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi adına ZENNA Kurumsal Marka Araştırmaları ve Danışmanlığının gerçekleştirdiği araştırmanın özet bulgularını izleyicilerle RepMan Danışma Kurulu üyesi Nuran Aksu paylaştı. Araştırmanın özet bulgularını buradan görebilirsiniz. Nuran Aksu’nun sunumunu buradan izleyebilirsiniz.

Barış Doğru, Tayfun Zaman, Oya Özarslan, Güneşin Aydemir, Faik Uyanık

EKOIQ dergisi genel yayın yönetmeni Barış Doğru’nun yönetttiği Victor Ananias oturumunda sürdürülebilirlik politikaları ve kurum itibarı ilişkileri kapsamlı bir şekilde ele alındı. Birleşmiş Milletler kalkınma Programı Kurumsal İletişim Direktörü Faik Uyanık, Uluslararası Şeffaflık Derneği Başkanı Oya Özarslan, TEİD Etik ve İtibar Derneği Kurucu Genel sekreteri ve RepMan Danışma Kurulu Üyesi Tayfun Zaman ve Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Güneşin Aydemir kendi çalışma alanları çerçevesinde deneyimlerini ve gözlemlerini paylaştılar. Victor Ananias Panelindeki konuşmaları buradan izleyebilirsiniz.

RepMan Danışma Kurulu Üyesi M. Serdar Kuzuloğlu (Gazeteci- yazar)

Gazeteci-yazar, internet ekipler amiri ve RepMan Danışma Kurulu üyesi M. Serdar Kuzuloğlu dijital dünyada sürdürülebilirlik ve kurum itibarı konusuna günlük yaşamın içinden verdiği örneklerle değindi. M.Serdar Kuzuloğlu’nun konuşmasını buradan izleyebilirsiniz.

Forum Victor Ananias II oturumunda katılımcıların soru, yorum ve görüşlerinin alınması ile sona erdi. Kapanış oturumu, yorumlar ve katkıları buradan izleyebilirsiniz.

RepMan Forum 2017, tüm faaliyetler destekçimiz Garanti Bankası, Forum sponsorları; BASF, Enerjisa ve Turkcell’in katkılarıyla gerçekleşti.

RepMan Forum 2017, merkezin tüm faaliyetler destekçisi Garanti Bankası, forum sponsorları BASF, Enerjisa ve Turkcell’in katkıları ile gerçekleştirildi.

Forum her yıl olduğu gibi kayıtlar için katılımcıların diledikleri br sivil toplum kuruluşuna diledikleri miktarda bağış yapma zorunluluğu ile yapıldı.

RepMan Forum 2017’den kareler